Koppelen e-Boekhouden.nl (oud) aan Visionplanner
Artikel 81b
Je kunt e-Boekhouden.nl (oud) koppelen aan een administratie in Visionplanner. Zo importeer je de financiële gegevens uit je boekhoudpakket in Visionplanner. Daarbij is e-Boekhouden.nl (oud) je importbron. Je stelt de importbron in tijdens het toevoegen van een administratie. Je leest in dit artikel hoe je dat doet met e-Bokehouden.nl (oud). Volg de instructie:
Wat je nodig hebt
Voor het uitvoeren van de instructies in dit artikel heb je:
- de gebruikersrol beheerder of medewerker;
- de module Core;
- en geen abonnement nodig.
Voordat je verder gaat
- Deze koppeling wordt na 31 december 2025 niet meer ondersteund. Vervang deze koppeling zo snel mogelijk voor de nieuwe koppeling e-Boekhouden.nl API.
- Gebruik je inloggegevens van e-Boekhouden.nl (oud) om de koppeling met Visionplanner te maken.
- Je kunt de volgende onderdelen in Visionplanner gebruiken als je e-Boekhouden.nl (oud) koppelt als importbron:
-
- Saldi grootboekrekeningen
-
- Debiteuren
-
- Crediteuren
Instructie: Koppelen e-Boekhouden.nl (oud)
- Kies bij Software voor e-Boekhouden (oud).
- Vul bij Gebruikersnaam en Wachtwoord je gebruikersnaam en wachtwoord van e-Boekhouden.nl (oud) in.
- Klik op Administraties ophalen.
- Kies bij Administratie de administratie die je wilt importeren.
- Kies bij Boekjaar de boekjaren die je wilt importeren.
- Wijzig je de boekjaren niet? Dan staan deze op ‘Vorig boekjaar’ tot en met ‘Laatste boekjaar’.
- Laat je 'Laatste boekjaar’ staan? Je importeert dan altijd tot en met het meest recente boekjaar.
- Laat je ‘Vorig boekjaar’ staan? Dat boekjaar wijzigt bij de start van een nieuw kalenderjaar. Importeer je bijvoorbeeld in 2024? Je importeert dan vanaf boekjaar 2023. Vanaf 1 januari 2025 importeer je vanaf boekjaar 2024.
- Wil je sneller importeren? Kies een klein aantal boekjaren. Je hoeft de boekjaren die je al hebt geïmporteerd niet opnieuw te kiezen. Die boekjaren blijven bewaard.
- Wijzig je de boekjaren niet? Dan staan deze op ‘Vorig boekjaar’ tot en met ‘Laatste boekjaar’.
- Klik op Afronden.
- Klik in de bovenbalk op Import en export > Deze import starten achter de naam van de koppeling om de gegevens te importeren in Visionplanner.
Goed om te weten
- Heb je e-Boekhouden.nl (oud) gekoppeld aan de administratie? Je kunt de grootboekrekeningen koppelen.
- Heb je al een andere importbron ingesteld en wil je deze wijzigen? Volg de instructie Wijzigen importbron financieel.
Lees meer
- Importbronnen
- Instellen Auditfile als importbron
- Instellen automatisch importeren