Overslaan naar inhoud
  • Er zijn geen suggesties want het zoekveld is leeg.

Releasenotes 28 oktober 2025

De nieuwste release van Visionplanner is er weer. In deze releasenotes geven we je een samenvatting van de belangrijkste wijzigingen per module.

Overzicht van alle modules

1. Wijzigingen Visionplanner Core

Nieuwe koppeling e-Boekhouden

e-Boekhouden heeft hun API (de technische koppeling) vernieuwd. Dit betekent dat de huidige methode om gegevens uit te wisselen binnenkort niet meer beschikbaar zal zijn. Om ervoor te zorgen dat jij zonder onderbrekingen gebruik kunt blijven maken van de e-Boekhouden integratie, heeft Visionplanner een nieuwe koppeling ontwikkeld.

Met de nieuwe koppeling worden naast grootboeksaldi en openstaande posten debiteuren ook grootboektransacties geïmporteerd. Daardoor kan je nu vanuit Visionplanner doorzoomen naar de grootboektransacties.

Wat betekent dit voor jou?
De oude koppeling voor e-Boekhouden zal per 31 december volledig stoppen met werken. Wij vragen je om de administraties die momenteel de oude e-Boekhouden koppeling gebruiken, tijdig om te zetten naar de nieuwe API-koppeling. Hoe je dit aanpakt, vind je in onze kennisbank.

Door de overstap nu alvast te plannen, voorkom je dat je na 31 december geen gegevens meer kunt synchroniseren en ben je verzekerd van een stabiele en toekomstbestendige verbinding.

2. Wijzigingen Visionplanner Compilation

Uitbreiding Sharepoint integratie

De instellingen voor de SharePoint-integratie zijn uitgebreid. Beheerders kunnen nu per documenttype en per formulier aangeven in welke map documenten worden opgeslagen. Zo kun je bijvoorbeeld bijlagen die horen bij materiële vaste activa automatisch plaatsen in de map ‘MVA’, en documenten over debiteuren in de map ‘Debiteuren’. Hiermee wordt documentbeheer nog overzichtelijker en efficiënter. Je kan dit instellingen onder Beheer-> Externe koppelingen.

3. Wijzigingen Visionplanner Audit

Rollen wijzigen

Vanaf nu kun je binnen de opdracht eenvoudig teamrollen aanpassen. Gebruikers met een hogere rol kunnen de rollen van teamleden met een lagere rol wijzigen. Daarnaast heeft de beheerder altijd de mogelijkheid om alle teamrollen te beheren wanneer dat nodig is.