Releasenotes 17 februari 2026
De nieuwste release van Visionplanner is er weer. In deze releasenotes geven we je een samenvatting van de belangrijkste wijzigingen per module.
In deze releasenotes:
1. Wijzigingen Visionplanner Core
2. Wijzigingen Visionplanner Compilation First Edition
* Overzicht van alle modules
1. Wijzigingen Visionplanner Core
Visionplanner Connect Center
Onder de sectie Beheer Partner is nu het onderdeel ‘Connect Center’ beschikbaar. In het Connect Center kun je zelf een API registreren. Je krijgt dan een ‘client id’ en ‘client secret’ die andere applicaties kunnen gebruiken om gegevens op te halen uit of toe te voegen aan Visionplanner. Het Connect Center is uitgebreid gedocumenteerd, maar vraagt wel enige technische ervaring met API’s.
Machtigingshistorie
Als een geregistreerde API wordt gebruikt, moet de eerste gebruiker namens het administratie- of accountantskantoor toestemming geven aan een andere applicatie om gegevens op te vragen uit of op te slaan in Visionplanner. Die machtiging is zichtbaar in het Connect Center en kan daar ook weer worden ingetrokken.
API logs
Bekijk welke API-verzoeken zijn gedaan en wat de status daarvan is.
Webhooks
Registreer zogenaamde ‘webhooks’. Hiermee wordt een andere applicatie op de hoogte gebracht dat een bepaalde handeling uitgevoerd kan worden (bijvoorbeeld, er staat een document klaar om ondertekend te worden).
Huidige functionaliteiten (beschikbare API's)
-
Opvragen lijst met administraties inclusief basisinformatie
-
Toevoegen nieuwe administratie
-
Bijwerken gegevens op de klantenkaart (incl. organisatiebeschrijvingen)
-
Ophalen te ondertekenen documenten uit Visionplanner Compilation
-
Opslaan ondertekende documenten in Visionplanner Compilation
-
Wijzigen status van een document uit Visionplanner Compilation
Documentatie
Uitgebreide (technische) detailinformatie vind je hier: https://visionplanner.stoplight.io/
Alle informatie over standaardkoppelingen en integraties via Open API’s vind je nu gebundeld op de Visionplanner website.
2. Wijzigingen Visionplanner Compilation First Edition
Specificatie van Onderhanden projecten in SBR bancaire jaarrekening
Als je meerdere rubrieken hebt aangemaakt binnen de groep ‘Onderhanden projecten’, dan wordt de specificatie hiervan automatisch opgenomen in de SBR bancaire jaarrekening (kredietrapportage).